W trakcie warsztatu skupimy się, aby w pełni doświadczyć i przyjąć przepływ życia. Ból i cierpienie istnieją z powodu oporu jaki stawiamy wobec życia. Naszym celem będzie poprowadzenie uczestników, aby w alternatywny sposób byli z tym co się pojawia, przyjmując ze zrozumieniem życie przy wsparciu obecności świadka. Skupimy się także na pogłębianiu wewnętrznych procesów poprzez wykonywanie Procesu Dwójek.

Proces Dwójek ma wiele wymiarów. To proces głębokiego wewnętrznego wglądu wzmocnionego poprzez obecność świadka. Jest to też podstawa praktyki NVC: słuchania empatycznego i szczerego wyrażania siebie. Uczymy się wzmacniać zdolność prawdziwego słuchania, jednocześnie ucząc się wyrażać siebie ze źródła życia, jakie się pojawia. Proces Dwójek jest formą ekspresji naszej najszczerszej prawdy. To piękne połączenie świadomości potrzeb z NVC, medytacji i czystego słuchania.

Chiński filozof Chuang-Tzu stwierdził, że prawdziwa empatia wymaga słuchania całym sobą. “Słuchanie uszami jest jedną sprawą. Słyszenie znaczenia to inna kwestia. Ale słuchanie ducha nie ogranicza się do żadnego wymiaru, do ucha czy do umysłu. Dlatego domaga się pustki ich wszystkich. A kiedy każdy wymiar jest pusty, cała istota słucha. Istnieje zatem bezpośrednie rozumienie tego, co jest przed Wami, czego nigdy nie można usłyszeć za pomocą ucha lub zrozumieć za pomocą umysłu.”

Ten warsztat oferujemy jako czas nauki łączenia się z najbardziej autentyczną pełnią siebie.
Aby wesprzeć świadomość i głęboki kontakt ze sobą, prosimy:
– O powstrzymanie się podczas zajęć czy przerw od korzystania z internetu-maili-czatów czy rozmów telefonicznych, chyba że sprawa jest pilna.
– O to, abyście skupili się na swoim wewnętrznym doświadczeniu i zminimalizowali kontakty towarzyskie i przypadkowe rozmowy podczas przerw.

 

 

 

Prowadzący
Nic Burnand będzie prowadził zajęcia oraz Proces Dwójek.

Od czasu bycia nastolatkiem nurtowało mnie pytanie “Czy to jest to?”. Musi być coś więcej w życiu niż praca, dzieci, dom, emerytura i śmierć. To pytanie postawiło przede mną zadanie odkrycia jak mogę żyć będąc bardziej obecnym, pełnym życia i radości. Moja podróż zabrała mnie w odległe miejsca, na wiele godzin odosobnień, ceremonii i warsztatów i zaowocowała codziennymi osobistymi praktykami. Odkryłem Proces poszukiwania w dwójkach 4 lata temu. Od tego momentu ten sposób spotykania się praktykuję i dzielę się nim na warsztatach, odosobnieniach i sesjach indywidualnych, które oferuję jako certyfikowany trener NVC. Wraz z NVC, uważam praktykę w Dwójkach jako najgłębiej transformującą praktykę z dotychczas napotkanych.

Język:
Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Posiłki:
Podczas zajęć oferujemy kawę/herbatę oraz drobną przekąskę.
Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do wspólnej pracy i uniknąć wychodzenia podczas przerwy obiadowej na zewnątrz i dlatego prosimy o wybór z dwóch poniższych sposobów organizacji posiłku:
– Zachęcamy Was do przyniesienia własnego posiłku na przerwę obiadową
– Kontakt z Olą, która pomoże w zamówieniu posiłku.

Cena:
Prosimy o opłatę 750 PLN od osoby jako wkład w ten warsztat. Ta kwota pokryje koszty organizacyjne (zawiera: salę warsztatową, podróż trenera, materiały, tłumaczenie, przekąski) oraz stanowi wkład w codzienne życie trenera i organizatora.

Jak się zapisać?:
Jeśli chcesz się zapisać na warsztaty napisz do Oli Bagińskiej:
aleksandra.baginska@wp.pl
Jeśli masz pytania zachęcamy do kontaktu z Olą przez mail lub telefonicznie: 504 254 654

Miejsce:
Warsztat odbędzie się w Warszawie. Dokładne miejsce zostanie podane bliżej daty zajęć.