Książki

Autor: Miki Kashtan
Tytuł: Niezwykle świadome życie

Niezwykle świadome życie to niezwykła opowieść o kreowaniu świata, który służy wszystkim. Świata opartego na zrozumieniu, akceptacji i dbałości o potrzeby, stawiającego na kooperację, uwzględniającego małych i dużych, bliskich i nieznajomych, ludzi i inne organizmy.

W pierwszym tomie, poprzez wnikliwą analizę teoretyczną oraz bardzo osobisty wgląd we własną historię, Miki Kashtan wyjaśnia, jak dotarliśmy do takiej a nie innej wizji człowieka, pokazuje jej ogromny wpływ nie tylko na poziomie jednostkowym, ale i społecznym. Autorka podważa obiegowe przekonania dotyczące natury ludzkiej, znaczenia umysłu i emocji oraz nakreśla alternatywę.

Drugi tom daje nam wskazówki, co konkretnie możemy zrobić, by – nawiązując do Gandhiego – stać się zmianą, którą pragniemy ujrzeć w świecie. Jego lektura może okazać się darem dla tych, którzy szukają inspiracji i wsparcia w odnajdowaniu w sobie siły do życia bez przemocy, również w niesprzyjających okolicznościach, w działaniu na rzecz zmiany społecznej i wreszcie w równowadze między dbałością o siebie i innych.

Format: A5

Cena: 43,00 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Justine Mol
Tytuł: Żyrafa i szakal w nas

To książka, która pokazuje, że można jednocześnie zaakceptować swojego „szakala”, dając mu przestrzeń do wypowiedzi, jak i „być żyrafą”. Wszystko po to, by dzięki głęboko zakorzenionej, typowo ludzkiej potrzebie, tak często, jak to możliwe, przyczyniać się do szczęścia i pokoju. Żyrafa pomaga szakalowi formułować jego potrzeby w taki sposób, że w miejscu rywalizacji i wzajemnego oskarżania, pojawia się współczucie. Zaraz zaraz… szakal i żyrafa, o co chodzi?

Szakal i żyrafa to zwierzęta – symbole, którymi zdecydował posłużyć się Marshall B. Rosenberg, autor Porozumienia bez Przemocy (PbP), do przekazywania swojej filozofii.

Autorka, Justine Mol, holenderska trenerka PbP od wielu lat, opowiada o prawdziwych żyrafach i szakalach, tych z sawanny i nie tylko, ponieważ ich cechy przenosi także na to, co dzieje się w nas. Daje wskazówki i przykłady, jak ludzie wyrażają się, będąc chwilowo w skórze jednego czy drugiego zwierzaka. „Żyrafa i szakal w nas” to książka, która przedstawia idee Rosenberga… trochę inaczej.

Format: A5

Cena: 28,00 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Justine Mol
Tytuł: Dorastanie w zaufaniu

„Dorastanie w zaufaniu” przypomina, że dzieci rodzą się z ciekawością świata, chęcią uczenia się i współpracy z rodzicami. Ukazuje przykłady jak, jako dorośli, możemy te wrodzone skłonności rozwijać, będąc dla dzieci wzorem zachowań, które chcemy u nich widzieć. Wyjaśnia, dlaczego kary i nagrody zabijają wewnętrzną motywację (nie tylko u dzieci), uczą rywalizacji, zostawiają w poczuciu winy i wstydu. Jednocześnie pokazuje, jak ważne jest budowanie u dzieci samodyscypliny, żeby ich życie nie zamieniło się w chaos.

„Istnieje różnica pomiędzy zmuszaniem ludzi do robienia tego, czego od nich oczekuję, a komunikowaniem moich wartości i pragnień” – zaznacza autorka. Jeśli potrzeby dzieci stawiamy na równi ze swoimi, dzieci nie przejmują kontroli. Kiedy potrafimy zatroszczyć się o siebie i jasno komunikować czego chcemy, wtedy mamy energię, żeby przyjrzeć się co kryje się za nielubianymi zachowaniami. To pozwala zbudować relację opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa.

Justine Mol, trenerka Porozumienia Bez Przemocy od wielu lat, mówi o tym w prosty sposób, z wykorzystaniem barwnych przykładów. Uchwyca sedno bez zbędnych słów.

Cenimy tę książkę za przekaz, że pomiędzy autorytarnym podejściem do wychowania, a uległością wobec małych ministrów, istnieje stacja pośrednia: podejście oparte na szacunku do siebie i do dziecka, na wprowadzeniu „wygrana-wygrana”. Tam jest miejsce na autentyczny kontakt i głębokie zrozumienie pomiędzy dwojgiem ludzi, dorosłym i dzieckiem, których potrzeby są tak samo ważne.

Mamy nadzieję, że czytelnicy tak samo jak my, będą mieli ochotę „Dorastanie w zaufaniu” wycisnąć jak cytrynę, do ostatniej kropli. Drobną książeczkę, która pozwala się zastanowić nad własnymi przekonaniami i założeniami, inspiruje do wypróbowania alternatyw kar i nagród, do poszukiwania własnej drogi. Jednocześnie daje nadzieję na więcej harmonii i radości w kontakcie z bliskimi.

Format: A5
Cena: 22,00 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Gabriele Lindemann, Vera Heim
Tytuł: Komunikacja konstruktywna w biznesie

„Komunikacja Konstruktywna w biznesie” to książka dla tych, którzy szukają narzędzi by dokonać zmian w swoim środowisku pracy… i w sobie. Znajdziecie w niej wskazówki jak formułować wypowiedzi, aby zostać usłyszanym i zadbać o swoje potrzeby, jednocześnie biorąc pod uwagę potrzeby rozmówców.

Autorki pokazują również, jak rozwinąć swoje zdolności managerskie, przedstawiają dziewięć strategii na skuteczne zarządzanie relacjami, proponują stworzenie nowej kultury przedsiębiorstwa w oparciu o filozofię Porozumienia Bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Czytając dowiecie się także, jak zapewnić przestrzeń dla inicjatywy własnej pracowników, zwiększyć ich zdolności do działania oraz zmotywować w sposób gwarantujący przedsiębiorstwu długotrwały sukces.

Autorki – Gabriele Lindemann i Vera Heim – zebrały doświadczenie w zarządzaniu pracując wiele lat w sektorach bankowym i informatycznym. Autorki są obecnie trenerkami biznesu i konsultantkami ds. zarządzania. Prowadzą firmy doradcze „Menschen und Ziele” w Niemczech oraz „The Coaching Company” w Szwajcarii. Poza tym są aktywne na polu akademickim prowadząc wykłady i warsztaty z Porozumienia bez Przemocy. Znają biznes zarówno od „wewnątrz” z perspektywy kadry kierowniczej jak i od „zewnątrz” jako trenerki i mediatorki. Obie są certyfikowanymi trenerkami Porozumienia bez Przemocy.

Jeżeli zdarza wam się myśleć z westchnieniem, że fajnie byłoby gdyby kontakt w zespole był łatwiejszy, a rozmowa z klientami i współpracownikami lżejsza i efektywniejsza, marzycie o ekipie, gdzie wszyscy świadomie, wspierając się nawzajem, dążą do wspólnego celu – ta książka jest dla Was.

Forma:t A5
Cena: 39,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Frank i Gundi Gaschler
Tytuł: Sen Żyrafy 

Książka napisana przez Franka i Gundi Gaschlerów jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które na co dzień pracują z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ale też dla tych, którzy z nimi po prostu… żyją. Autorzy w przystępny sposób, na przykładach dialogów z małymi dziećmi zaczerpniętymi z ich własnej praktyki zawodowej i życia rodzinnego, wprowadzają czytelnika w pewne aspekty świata Porozumienie bez Przemocy (PbP).

Pozycja ta wydaje się szczególnie cenna, gdyż odpowiada na wiele pytań z jakimi (my wydawcy) spotykamy się na warsztatach z Porozumienia z nauczycielami polskimi. Między innymi: „Czy PbP nie zabiera zbyt wiele czasu?”, „Czy w PbP jest miejsce na dyscyplinę?”, „Od jakiego wieku dziecka możemy być z nim szczerzy?”

Książka zawiera też projekt „Sen Żyrafy”, który obejmuje pięciodniowy plan spotkań z przedszkolakami przedstawiony w postaci scenariuszy zajęć. Dostajemy jasne wskazówki, jak poprowadzić poszczególne zajęcia. Instruktaż jest dodatkowo wzbogacony opisem doświadczeń polskich nauczycieli z tym programem.

Format: A5

Cena: 35 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Marshall B.Rosenberg
Tytuł: Edukacja wzbogacająca życie

Marshall B. Rosenberg w inspirujący sposób ukazuje, jak Porozumienie bez Przemocy może z powodzeniem funkcjonować w szkołach. Lektura wartościowa dla osób, które myśl Rosenberga dopiero odkrywają oraz dla tych, którym PbP jest znane i widzą sens włączenia jego idei do współczesnej oświaty. Polecamy wszystkim, którym na sercu leży dobro edukacji naszych dzieci i wnuków i tym, którzy potrzebują dowodów i wsparcia by… uwierzyć, że szacunek, dialog i współpraca są w szkołach możliwe.

Książka łagodnie przypomina, że można w praktyce stworzyć środowisko, z którego dzieciaki wynoszą nie tylko wiedzę o świecie, ale i znajomość siebie, umiejętność elastycznego reagowania na zmiany oraz empatię. Miejsce, w którym dostają skrzydeł i korzeni – otwierają się na życie bazując na solidnych wartościach, które temu życiu służą. Lektura pełna przykładów, opisów sytuacji, dialogów, a nawet mediacji zaczerpniętych z codzienności uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pedagogów szkolnych i rodziców.

Format: A5 158 stron

Cena: 34 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Richard C. Schwartz
Tytuł: System Wewnętrznej Rodziny

Wielu z nas użyło sformułowania typu: „Z jednej strony mam ochotę na…, a z drugiej strony na coś zupełnie przeciwnego”. Richard C. Schwartz dokładnie tym się zajmuje – naszą „jedną i drugą stroną” lub w języku Systemu Wewnętrznej Rodziny (SWR) – zrozumieniem systemu naszych wewnętrznych części. Wyjaśnia, w jaki sposób na siebie wpływają, skąd pochodzą konflikty między nimi, a także jak możemy doprowadzić je do porozumienia i współpracy. Możemy dokonać tego sami, dzięki uważnemu, ciekawemu, życzliwemu i empatycznemu JA – naszej esencji.
Ta książka może być praktycznym poradnikiem i inspiracją dla każdego – zaproszeniem, byśmy przyjrzeli się sobie, uważniej słuchali, co ma nam do powiedzenia leń czy policjant w nas.
Terapeutom SWR proponuje nowe spojrzenie na wewnętrzne zależności, daje dodatkowe narzędzie do samouzdrawiania,
w jakie mogą wyposażyć swoich pacjentów.

Format: A5

Cena: 39 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Marianne Gothlin, Towe Widstrand
Tytuł: Jak zainicjować w szkołach dialog pełen szacunku.

Pozycja obowiązkowa na początek dla każdego nauczyciela i innych osób pracujących w szkołach. Nadaje się też świetnie na prezent zachęcający do rozpoczęcia podróży z PbP.

Format: A5
Cena: 19,00 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Vilma Costetti, Monica Rinaldini
Tytuł: Kubuś będzie miał braciszka

Rodzice mają dla Kubusia niespodziankę: będzie miał braciszka!
Kubusia przepełniają najróżniejsze uczucia i emocje.
Przez długie miesiące oczekiwania mama i tata są cały czas blisko niego i pomagają mu rozpoznawać kłębiące się w nim uczucia.

Książeczki o Kubusiu odwołują się do metody Porozumienie bez Przemocy.

Wiek: 3-6 lat
Cena: 22,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Vilma Costetti, Monica Rinaldini
Tytuł: Kubuś ma siostrzyczkę

W domu Kubusia pojawia się siostrzyczka. Kubuś musi sobie poradzić w nowej sytuacji.

Targają nim rozmaite uczucia i emocje. Dzięki pomocy mamy i taty Kubuś próbuje sobie poradzić z nową sytuacją.

Seria książeczek o Kubusiu pomaga w akceptacji wszelkich uczuć jakie pojawiają się w dziecku oraz wspiera poszukawnie stojących za nimi potrzeb.

Wiek: 3-6 lat
Cena: 22,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Marshall B.Rosenberg
Tytuł: Porozumienie bez przemocy. O języku życia.
wyd. 3 

Podstawowy podręcznik metody PBP. Zawiera opisy oraz przykłady poszczególnych elementów procesu PBP. Pozycja ważna dla wszystkich, którzy zamierzają stosować metodę w swoim życiu (prywatnym, w pracy, w związku).

Cena: 39,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Lucy Leu
Tytuł: Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia.

Praktyczne ćwiczenia, które pozwolą wprowadzić w życie proces Porozumienia bez Przemocy opracowany przez M.Rosenberga. To cenny materiał do pracy indywidualne i grupowej. Dla kogo? Każdego kto chce praktykować PBP indywidualnie. Dla tych którzy szukają pomysłu do prowadzenia warsztatów i grup. Dla nauczycieli jako pomoc w szukaniu inspiracji do własnych programów i pracy z młodzieżą.

Cena: 39,90 PLN

Zamów tę książkę:

Tytuł: Porozumienie bez przemocy w mediacjach. Jak być trzecią stroną w konflikcie.
Autor: Liv Larsson

Pozycja szczególnie dla tych, którzy chcą wiedzieć jak rozwiązywać sytuacje trudne, konfliktowe zgodnie z modelem PBP. Książka daje możliwośc poznania procesu mediacji, a jednoczesnie daje konkretne narzędzie dzięki któremu możemy radzić sobie z konfliktami. Książka opisuje techniki i zasady postępowania w oparciu o metodę PBP.

Cena: 35 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Marshall B. Rosenberg
Tytuł: Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy.

Książka napisana w formie wywiadu. Czyta się zatem łatwo i przyjemne. Można dzięki tej pozycji dowiedzieć się jak w swoim życiu twórca metody PBP mierzył się z jej używaniem (w relacjach ze swoimi dziećmi).

Pozycja jest świetną zachętą do nauki metody.

Cena: 30 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Liv Larsson
Tytuł: Porozumienie bez Przemocy w związkach

To książka nie tylko dla profesjonalistów, ale wszystkie, którzy chcą poprawić swoje związki w rodzinie, w pracy, z przyjaciółmi.

Autorka prezentuje zestaw narzędzi, których od 10 lat używa podczas kursów poświęconych relacjom, wykorzystując metodę PBP. 

Cena: 19,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Liv Larsson
Tytuł: Wdzięczność

Książka zawiera ćwiczenia rozłożone na 52 tygodnie, które pomogą ci silniej odczuwać wdzięczność i bardziej doceniać to co masz. Dzięki wykonywaniu tych ćwiczeń uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem. 

Cena: 34,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Zofia Aleksandra Żuczkowska
Tytuł: Dialog zamiast kar

Ta książka to podsumowanie wieloletniej pracy z dorosłymi i dziećmi – efekt praktycznego zgłębiania zasad PBP. Autorka dzieli się w niej swoim bogatym doświadczeniem w kształtowaniu relacji z dzieckiem, opartych na obustronnym dostrzeganiu i poszanowaniu

Cena: 29,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Sura Hart, Victora Kindle Hodson
Tytuł: Szanujący rodzice, Szanujące dzieci

Książka pokazująca w jaki sposób budować relacje z dziećmi pełne wzajemnego szacunku i zrozumienia. Zawiera pomysły na zabawy i ćwiczenia.

Cena: 36,90 PLN

Zamów tę książkę:

Autor: Marshall Rosenberg
Tytuł: W świecie Porozumienia bez Przemocy

To pozycja podsumowująca doświadczenia M.Rosenberga w stosowaniu PbP. Znajdziecie w niej inspiracje dla takich sytuacji jak: konflikty, złość, praca z innymi.

Cena: 32,90 PLN

Zamów tę książkę:

Książki dostępne są również na oferowanych przez nas warsztatach i zajęciach.