Szczegółowe informacje

To cykl warsztatów dla nauczycieli, wychowawców i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.
W czasie warsztatów uczestnicy zdobędą umiejętności empatycznego reagowania w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Poznają podstawy Porozumienia bez Przemocy i to, jak ten sposób komunikacji przenosić na grunt szkoły, przedszkola czy innych placówek edukacyjno-wychowawczych.

Poruszane tematy:

– Aktywne słuchanie. Empatia
– Złość moja, twoja, nasza. Jak na nią reagować? Jak sobie z nią radzić?
– Odmowa jak ją oswoić i zrozumieć. Jak konstruktywnie reagować na odmowę?
– Co zamiast kar i zawstydzania?
– Nagrody i pochwały – spróbuj inaczej!
– Konflikt w rozumieniu Porozumienia bez Przemocy
– Trudne rozmowy. Jak przekształcać trudne komunikaty, aby nawiązać kontakt ze sobą i z drugą osobą?
– Granice, jak je stawiać i jak szanować granice innych.

Terminy warsztatów:

Terminy warsztatów:

2.03.2020 – Magda
16.03.2020 – Ola i Magda
30.03.2020 – Magda
20.04.2020 – Ola
04.05.2020 – Magda i Ola
25.05.2020 – Ola i Magda
08.06.2020 – Ola
15.06.2020 – Ola i Magda

Poniedziałki godz.18.00-21.00

Cena:

650 zł – może być rozłożona na raty

Trenerki:

Ola Gołaszewska

Psycholog, Trenerka.  Na co dzień propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w środowisku edukacji. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkole oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu PbP – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w prace placówki, jak i z dziećmi.

Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP. Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Magdalena Wegner

Certyfikowana trenerka NVC, coachka, mediatorka. Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych przy zachowaniu zdrowych granic. Wspiera nauczycieli i rodziców w drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy.

Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia.
Mama dwójki nastoletnich dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Zapisy:

Aleksandra Gołaszewska
aleksandra.golaszewska18@wp.pl
tel. 504 254 654