Warsztaty kierowane do osób, które ukończyły kurs Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą i chcą dalej rozwijać swoje kompetencje w zakresie stosowania Porozumienia bez Przemocy.
Podczas zajęć praca jest skoncentrowana na przykładach przynoszonych przez uczestników.

Poruszane tematy:

1. Dbanie o sobie w relacjach z dziećmi
2. Jak wspierać dziecko które nie chce kontaktu
3. Jak radzić sobie z rodzicem który nie chce współpracować
4. Przepraszanie i przyjmowanie przeprosin
5. Superwizja – czyli Wasze konkretne problemy z pracy
6. Ćwiczenia radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi
7. Wdzięczność – wyrażanie, przyjmowanie i modelowanie wdzięczności w klasie

Terminy warsztatów:

Czwartki godz. 18.00-21.00
11.10.2018, 25.10.2018, 8.11.2018, 29.11.2018, 13.12.2018, 10.01.2019, 17.01.2019

550 zł (7 spotkań po 3 h) – może zostać rozłożona na raty

Grupa:

8-12 osób

Trenerki:

Ola Gołaszewska – Bagińska

psycholog, trener. Na co dzień propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w środowisku edukacji. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkole oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu PbP – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w prace placówki, jak i z dziećmi.

Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP. Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Magdalena Wegner

certyfikowana trenerka NVC, coachka, mediatorka. Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych przy zachowaniu zdrowych granic. Wspiera nauczycieli i rodziców w drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy.
Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia.
Mama dwójki nastoletnich dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Aleksandra Bagińska
kontakt@fundacjasr.org