Warsztaty kierowane do osób, które ukończyły kurs Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą i chcą dalej rozwijać swoje kompetencje w zakresie stosowania Porozumienia bez Przemocy.
Podczas zajęć praca jest skoncentrowana na przykładach przynoszonych przez uczestników.

Poruszane tematy:

– Pogłębianie umiejętności empatycznych
– Konflikty wewnętrzne
– Jak współpracować z rodzicami dzieci z problemami
– Superwizja
– Zadawnione konflikty w klasie
– Dbanie o sobie w relacjach z dziećmi
– Ćwiczenia radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi

Terminy warsztatów:

Wtorki godz. 18.00-21.00

25.02.2020 – Magda i Ola
17.03.2020 – Ola
31.03.2020 – Magda
21.04.2020 – Magda i Ola
05.05.2020 – Ola
19.05.2020 – Magda
02.06.2020 – Magda i Ola

Cena:

630 zł (7 spotkań po 3 h) – może zostać rozłożona na raty

Trenerki:

Ola Gołaszewska

Psycholog, Trenerka. Na co dzień propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w środowisku edukacji. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkole oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu PbP – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w prace placówki, jak i z dziećmi.

Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP. Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Magdalena Wegne

Certyfikowana trenerka NVC, coachka, mediatorka. Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych przy zachowaniu zdrowych granic. Wspiera nauczycieli i rodziców w drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy.
Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia.
Mama dwójki nastoletnich dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Zapisy:

Aleksandra Gołaszewska
aleksandra.golaszewska18@wp.pl
tel. 504 254 654