Warsztaty kierowane do osób, które ukończyły kurs Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą i chcą dalej rozwijać swoje kompetencje w zakresie stosowania Porozumienia bez Przemocy.
Podczas zajęć praca jest skoncentrowana na przykładach przynoszonych przez uczestników.

Poruszane tematy:

– Troska o siebie w kontaktach z dziećmi
– Odmowy ciąg dalszy
– Trudne powtarzające się zachowania dzieci, jak sobie z nimi radzić?
– Konflikty wewnętrzne
– Trudne rozmowy z rodzicami, opiekunami, przełożonymi
– Granice – ciąg dalszy
– Wdzięczność

Terminy warsztatów:

Wtorki godz. 18.00-21.00
19.09.2017, 3.10.2017, 24.10.2017,14.11.2017, 28.11.2017, 12.12.2017, 09.01.2018

520 zł (7 spotkań po 3 h)

Grupa:

8-12 osób

Trenerki:

Ola Bagińska

psycholog, trener. Na co dzień propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w środowisku edukacji. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkole oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu PbP – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w prace placówki, jak i z dziećmi.

Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP. Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Magdalena Wegner

certyfikowana trenerka NVC, coachka, mediatorka. Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych przy zachowaniu zdrowych granic. Wspiera nauczycieli i rodziców w drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy.
Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia.
Mama dwójki nastoletnich dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Aleksandra Bagińska
kontakt@fundacjasr.org