– Znasz już NVC i wiesz, że chcesz wdrożyć je w swoim życiu i pracy?
– Chcesz, aby język serca był prawdziwie obecny w Twojej klasie lub grupie przedszkolnej?
– Czasem trudno Ci przejść od teorii do praktyki?

Przyjdź na warsztat, zdobądź potrzebną wiedzę i narzędzia!

Zapraszamy na warsztat dla nauczycieli i innych osób pracujących z dziećmi.
To warsztat dla zafascynowanych ideą NVC, którzy postanowili włączyć je w swoje życie.

Na warsztat zapraszamy osoby znające podstawy NVC (po co najmniej 3 dniach warsztatów z NVC), ponieważ chcemy zadbać o efektywność warsztatu i skupić się na ćwiczeniu i przekładaniu NVC z języka dorosłych na język dzieci.

Czego możesz się spodziewać podczas zajęć?

pracy na konkretnych przykładach,
odnalezienia własnych blokad i pracy z nimi,
wymiany doświadczeń,
inspiracji, jak każdego dnia wdrażać NVC w kontaktach z dziećmi,
pracy indywidualnej i w małych grupach,
zobaczenia, jak NVC może realnie zaistnieć w placówce edukacyjnej – na poziomie placówki, na poziomie grupy i w kontakcie indywidualnym,
odnalezienia swoich sposobów wdrażania NVC w codziennym życiu.

Co oferujemy?

nasze doświadczenia z wdrażaniem NVC w placówkach edukacyjnych (te udane i te nieudane),
nasze doświadczenie z NVC w kontakcie z dziećmi,
nasze doświadczenie w tworzeniu przestrzeni do nauki i rozwoju,
nasze doświadczenie warsztatowe,
przyjazną atmosferę, która, mamy nadzieję, pomoże Wam rozwinąć skrzydła.

….. przyjdź i czerp z naszych wieloletnich doświadczeń.

Logistyka

Zajęcia będą trwały dwa dni w godzinach 10.00-18.00 sobota, 9.00-17.00 niedziela z przerwami na kawę/herbatę oraz z jedną dłuższą (1,5 godziny) przerwą na posiłek.

Miejsce:
Warszawa – dokładny adres podamy bliżej terminu zajęć, znając liczbę osób, które potwierdzą swój udział.

650 zł, przy wcześniejszej rezerwacji i wpłacie (do 14 października) 550 zł

Trenerki:

Ola Bagińska

psycholog, trener. Na co dzień propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy, szczególnie w środowisku edukacji. Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości. Pracowała z dziećmi i młodzieżą w  szkole oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu PbP – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w prace placówki, jak i z dziećmi.

Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację, między innymi przez współuczestnictwo w wydawaniu książek z zakresu PbP.Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Magdalena Wegner

certyfikowana trenerka NVC, coachka, mediatorka. Stworzyła Wyspę Zmian – miejsce gdzie odbywają się warsztaty NVC, spotykają grupy wsparcia. Pracuje głównie w środowisku edukacyjnym, zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Fanka edukacji wolnościowej i wprowadzania podejścia partnerskiego do szkół i przedszkoli systemowych przy zachowaniu zdrowych granic. Wspiera nauczycieli i rodziców w drodze poznawania języka Porozumienia bez Przemocy.

Prowadzi też zajęcia dla dzieci, pomagające w radzeniu sobie z konfliktami, uczące komunikacji poprzez zabawę, gry i ćwiczenia. Mama dwójki astoletnich dzieci. Miłośniczka podróży oraz uprawiania warzyw i owoców w ekologiczny, zgodny z naturą sposób.

Aleksandra Bagińska
kontakt@fundacjasr.org