Szukasz możliwości odświeżenia Waszego związku?

Szukasz sposobu, aby Wasz związek pogłębić?

Chcesz wspólnie budować szczęśliwy i świadomy związek?

Odpowiedź brzmi : tak i dążenie do harmonijnych wzbogacających relacji, które są celem każdego z nas, a inwestycja czasu i energii w ich kształtowanie jest najlepszą inwestycją w szczęśliwe, spełnione i zdrowe życie.
Jednocześnie wchodząc w relacje wnosimy “bagaż” swojego domu rodzinnego, nieświadome schematy, przekonania, przyzwyczajenia, stereotypy, wzorce kulturowe itp. Szczególnie na początku mało “nas” w tym. Z czasem zaczynamy się orientować, że nie wszystko jest tak jak chcielibyśmy, żeby było, że czasem czujemy że to nie tak. Jednak albo tak do końca nie wiemy czego chcemy albo – gdy wiemy – nie koniecznie mamy jasność jak to w tą relację wnieść.

“Jakim szaleństwem jest oczekiwanie, by inny człowiek żył zgodnie ze standardami i normami, które zostały zaprogramowane w Tobie przez Twoje środowisko i Twoją rodzinę.” Anthony de Mello

Jeśli chcesz mieć więcej jasności na temat tego czego i jak chcesz w swojej relacji i chcesz mieć więcej …. i zobaczyć jak to w nią w wnosić – zapraszamy na warsztat, na którym:
stworzysz/ycie mapę waszego związku,
odkryjesz, ponazywasz co jest dla Ciebie ważne w związku,
dowiesz się i poćwiczysz jak to wnosić – wyrażanie siebie i formułowanie próśb,
dowiesz się jak i poćwiczysz jak przyjmować/ radzić sobie w reakcjami na to z czym Ci trudno – słuchanie, empatia, przyjmowanie odmowy,
Odpowiesz sobie na pytanie co wspiera Twój związek, co go rozwija, co daje wam energię – dostrzeganie, docenianie, wyrażanie wdzięczności.

Co będziemy robić?
– obserwować i doświadczać siebie w relacjach, zarówno z samym sobą i drugim,
– rozmawiać o komunikacji w tych relacjach i doświadczać porozumienia,
– oswajać konflikt i szukać rozwiązań które służą obu stronom,
– docierać do potrzeb i zauważać ich równą wartość i ważność,
– określać co jest dla mnie ważne i dlaczego w związku – własna mapa związku.

Dowiecie się albo przypomnicie sobie:
jak dzięki NVC wnosić to co dla nas ważne do związku
jak się wyrażać, aby to co dla nas ważne było usłyszane
jak przyjmować trudne komunikaty
jak odmawiać i przyjmować odmowę
jak przekształcać żądania w prośby
jak dostarczać paliwa do związku, aby wspólnie doświadczać szczęścia
Podczas zajęć będziecie mieli okazję:
Popracować z tym co wnosicie do związku, aby świadomie decydować czy chcecie kontynuować,
Zobaczyć i przećwiczyć co oferuje NVC, aby rozmowy w Waszym związku nabrały innego wymiaru,
Poszukać sposobu, aby w relacji zadbać o siebie z poszanowaniem drugiej strony,
Odkryć i poćwiczyć sposoby, aby Wasza relacja była radośniejsza i pełna życia.

“Nie proś świata, aby się zmienił – to Ty zmień się pierwszy.” Anthony de Mello

Zapraszamy do unikalnej okazji przyjrzenia się Waszej relacji. Zamiast czekać, aż się Wasz związek “sam” poprawi czy udoskonali… weźcie sprawy w swoje dłonie, zmieńcie rzeczywistość na taką, która będzie dla Was jeszcze lepsza. W czasie naszego wyjazdu będzie okazja do tego, abyście spędzili czas razem tak jak chcecie oraz wspólnie doświadczyli jak NVC może pogłębić i odświeżyć Waszą relację.
Zajęcia poprowadzi niepowtarzalny zespół trenerów. Każdy z inną historią, doświadczeniem i spojrzeniem na relacje. To będzie okazja pod ich okiem eksplorować aktualny stan Waszego związku, popatrzeć świadomie w przyszłość i zadać pytania, aby poszerzyć swoje rozumienie czym jest relacja.

Jeśli:
Szukasz zrozumienia dla dynamiki jaka się toczy w Waszym związku,
Zastanawiasz się czy możecie być ze sobą jeszcze szczęśliwszy, bardziej radośni i czy Wasz wspólny czas może być przepełniony łatwością,
Chcesz do relacji wnieść to co oferuje NVC,
Chcesz z innymi zainspirować się pomysłami na dalsze budowanie związku
To ten wyjazd jest dla Ciebie.
Dla kogo?
Dla par, które chcą wzbogacić i pogłębić swoją relację
Dla osób, które chcą pogłębić NVC, aby wnosić je w swoje związki
Dla osób, które kolejny związek chcą tworzyć w sposób świadomy i radosny

Jak będziemy pracować?
W oderwaniu od codziennych trosk, w grupie osób, które chcą budować satysfakcjonujące związki.Spotkanie ma charakter warsztatowy, nastawiony na doświadczanie i praktykę na przykładach oraz sytuacjach z życia. Będzie więc przestrzeń, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami i doświadczyć czegoś nowego, poćwiczyć nowe sposoby reagowania w bezpiecznych warunkach. To jaki kształt będzie miało spotkanie w dużym stopniu zależy od uczestników. To jakie każdy wniesie pytania i odpowiedzi, dzieląc się swoim doświadczeniem i uczestnicząc w ćwiczeniach staje się kształtem warsztatu i podstawą do dalszego rozwoju, refleksji, pytań oraz przemyśleń.

Możliwość sesji indywidualnych lub dla par.

Kiedy i gdzie:
23-25.03.2018 r. – Osada Śnieżka – Karkonosze
https://web.facebook.com/OsadaSniezka/

Ramowy plan wyjazdu::
23.03 – piątek
13.00 – zaczynamy wspólnym posiłkiem,
14.00-17.00 sesja popołudniowa,
17.30-19.00 obiadokolacja,
19.00-21.00 sesja wieczorna
24.03 – sobota
8.00-9.00 śniadanie,
9.00-13.00 sesja poranna,
13.00-14.00 obiad,
14.00-17.00 sesja popołudniowa,
18.00-19.00 kolacja,
19.00-21.00 sesja wieczorna,
21.00 – social time
25.03 – niedziela
8.00-9.00 śniadanie,
9.00-13.00 sesja poranna,
13.00-14.00 obiad,
14.00-16.00 sesja zamykająca

Opis trenerów:
Tomasz Bagiński – Trener, coach i mediator. Od 2005 roku pracuje jako trener w obszarach biznesu. Od 2008 roku głównym obszarem rozwoju i przedmiotem szkoleń są konflikty i negocjacje. Aktywnie mediuje wg NVC, kształci się i prowadzi warsztaty NVC w kraju i za granicą. Jest współtwórcą Stowarzyszenia Mediacji NVC i aktywnym propagatorem mediacji jako głównej formy rozwiązywania konfliktów. Praktyk idei sprawiedliwości naprawczej, metodą kręgów naprawczych Dominica Bartera. Tata Kacpra i Marty.

Ola Bagińska – Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania trener. Od 9 lat aktywnie propaguje metodę Porozumienia bez Przemocy w Polsce (prowadzi i organizuje szkolenia oraz wydaje książki). Jest akredytowaną facylitatorką programu Esencje Kobiecości i Męskości oraz Certyfikowanym Trenerem NVC. Jest zaangażowana w praktykę i propagowanie metody Kręgów Naprawczych. Wspiera szkoły i przedszkola we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy – pracuje zarówno z dorosłymi zaangażowanymi w pracę placówki, jak i z dziećmi i ich rodzicami.
Założona przez nią Fundacja Świadomego Rozwoju propaguje empatyczną komunikację od 2010 roku. Ola jest mamą 13-letniego Kacpra i 11-letniej Marty.

Asia Nowicka – Trenerka, coach, mediatorka w oparciu o ideę Porozumienia bez Przemocy. Prowadzi warsztaty, coaching, mediacje i wyjazdy rodzinne z NVC “Lato z empatią” i “Zima z empatią”, wspierając rodziców w ich rodzicielstwie. Współtworzy Organizację Leance, skupiającą m.in. trenerów coachów, której misją jest promowanie idei NVC oraz turkusowego podejścia do kultury organizacyjnej. Współpracuje z Fundacją Świadomego Rozwoju i Fundacją Trampolina dla szerokiego propagowania idei NVC i wdrażania jej w edukacji, organizacjach i biznesie.
Współtworzyła Polski Festiwal NVC 2017. Aktywnie współtworzy ogólnopolską społeczność NVC, kreując społeczności lokalne wokół idei i wspierając mentoringowo liderów tych społeczności w facylitowaniu Grup praktykujących NVC. Jest mamą 7-letniej Lili, która uczy się w formule edukacji domowej i chodzi do szkoły alternatywnej opartej na NVC.

Koszty i logistyka:

Opłaty za warsztat:
Cena regularna 720 PLN
Cena dla pary 1200 PLN
Opłata za pobyt z wyżywieniem:
373,00 zł/osobę za dwa noclegi w apartamencie dwuosobowym, 3 obiady, 2 kolacje i 2 śniadania

Zapisy i pytania
Ola Bagińska kontakt@fundacjasr.org, 504 254 654

Wpłata na konto:
51 2130 0004 2001 0508 5519 0001
Fundacja Świadomego Rozwoju